Portal aamir-juhi.pun.pl

Portal aamir-juhi.pun.pl

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

Ogłoszenie

Tutaj możesz wpisać treść ogłoszenia.

#1 2010-12-12 15:57:12

Kiran

Administrator

24423759
Zarejestrowany: 2010-12-09
Posty: 262
Punktów :   
Wiek: 18
Ulubiony Film z Juhi: Darr/ One 2 Ka 4
Ulubiony Film z Aamirem : Akele Hum Akele Tum/Fanaa
Ulubiony Film z Aamirem i Juhi : wszystkie

Opis filmu

http://3.bp.blogspot.com/_cudK8MwW64I/SYjkrU-vc_I/AAAAAAAAM90/rJKvMnZfc6I/s400/3deewarein.jpg


premiera:    1 sierpnia 2003 (Świat)

reżyseria:    Nagesh Kukunoor
scenariusz:    Nagesh Kukunoor
muzyka:Salim-Suleiman
zdjęcia:Ajayan Vincent

Obsada:

Naseeruddin Shah – Ishaan Mirza
Jackie Shroff – Jaggu (Jagdish Prasad)
Juhi Chawla – Chandrika
Nagesh Kukunoor – Naagya
Gulshan Grover – Mohan Kumar

Fabuła:

Więzienie w Hajdarabadzie. Trzech mężczyzn oczekuje na powieszenie. Jaggu (Jackie Shroff), prawnik i poeta obsesyjnie kochający swoją żonę. Zabił ją, gdy dowiedział się, że chce go opuścić z kochankiem. Teraz czeka na śmierć jak na wyzwolenie. Nagya (Nagesh Kukunoor), wściekły na cały świat. Tylko Jaggu wierzy mu, że nie jest winny śmierci swojej znienawidzonej żony, że przypadkiem podczas ich kłótni wpadła pod samochód. Nagya wciąż łudzi się, że prawda zwycięży i nie umrze on jako niewinnie skazany. Ishaan (Naseeruddin Shah), czarujący włamywacz, któremu udaje się uciec z każdego więzienia. Niezwiązany z nikim, wolny ptak, który fachu złodziejskiego uczył się od matki. Poślizgnąwszy się podczas włamania do banku, postrzelił na śmierć brzemienną kobietę.

Za zgodą dążącego do reform i spragnionego reklamy swoich metod szefa więzienia Mohana Kumara (Gulshan Grover) więźniom wolno opowiedzieć swoje historie Chandrice (Juhi Chawla). Kręcąc film próbuje ona zrozumieć, co czują ludzie, którzy zabili i wkrótce sami zostaną zabici.

W zakończeniu filmu okazuje się, że losy wszystkich bohaterów splecione są ze sobą w nieoczekiwany sposób, a kluczowe wydarzenia w życiu głównych postaci uzyskują nowe, niespodziewane wytłumaczenie.

Ciekawostki:

-Film zaczyna się i kończy tłumaczącym znaczenie tytułu wierszem bohatera, pocieszeniem czekającego na śmierć spragnionego wolności :"enslaved by three walls, the fourth barrier in my will, break it I must leaving behind a hollowness, sighs and screams, begging to be free. But free I am. Free is my mind" ("zniewolony trzema ścianami, czwartą jest moja wola; wyrwać się z pustki, westchnień i krzyku, błagając o wolność. Ale ja jestem wolny. Wolnym jest mój umysł")

Offline

 
Tutaj możesz wpisać treść, która ma sie ukazać w stopce forum.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.fallenangel.pun.pl www.thesims3.pun.pl www.narutomugen-inne.pun.pl www.mojegotowanie.pun.pl www.metin2forumporadniki.pun.pl